Co można określać mianem skutera?

Skutery to inaczej motorowery o małolitrażowej pojemności silnika. Często wynosi nie więcej niż 50 cm3.  Ich maksymalna prędkość może nie przekracza 45 km/h. Bardzo często używane przez młode osoby, ponieważ jest dobrą alternatywą dla samochodu w zatłoczonych miastach. Skutery są świetnym środkiem lokomocji dla osób, które podróżują do miejsca pracy.

Niezbędne rodzaje świateł, dzięki któremu nie złamiemy przepisów

Możliwość korzystania ze skutera to nie tylko odpowiednie uprawnienia, ale także wyposażenie. Do jazdy konieczne będzie nam jedno światło mijania z przodu o kolorze żółtym lub białym. Także skutery dopuszczone do ruchu muszą posiadać jedno światło pozycyjne z tyłu o barwie czerwonej. Niezbędne jest posiadanie odblasków o kształcie innym niż trójkąt. To umiejscowione z tyłu musi posiadać kolor czerwony, a z boku o odcieniu żółtego.

Wyposażenie pozwalające na uczestniczenie w ruchu drogowym

Skutery muszą być oczywiście bezpieczne, dlatego powinny być wyposażone w dwa hamulce niezależnie działające od siebie. Poza tym konieczny jest też sygnał dźwiękowy alarmujący w porę pozostałych uczestników ruchu drogowego. Istotne są także m.in. tłumik wydechu, przynajmniej jedno lusterko wsteczne, stopka pojazdu, a także oparcie nóg dla kierowcy i potencjalnego pasażera. Sam skuter to nie wszystko, musi również posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC, a także opcjonalnie AC. Co stroju konieczny jest na wyposażeniu kask.